ET KEBAPLARI Ana Sayfaya Dön
SİMİT KEBABI  

GAZİANTEP'TE KÖFTELİK İNCE BULGURA SİMİT DENİR.

SİMİT ILIK SUDA SUYUNU ÇEKENE KADAR BEKLETİLİR,SUYUNU ÇEKTİKTEN SONRA İÇERİSİNE KIYMA,TOZ KIRMIZIBİBER,KARABİBER,KİMYON,NANE,İNCE KIYILMIŞ SARIMSAK VE TUZ KATILARAK KÖFTE GİBİ İYİCE YOĞURULUR.

YOĞURULAN KEBAPTAN KÜÇÜK PARÇALAR KIYMA KEBABI GİBİ ŞİŞE TUTTURULUR,HARI GEÇMİŞ ATEŞTE AYNI YÖNE ÇEVRİLEREK YAKMADAN PİŞİRİLİR.PİŞMİŞ DOMATES VE BİBER İLE SERVİS EDİLİR.


SADE KIYMA KEBABI  

KIYMA KEBABININ ETİNDE YAKLAŞIK ÜÇTE BİR OARANIN DA KUYRYK VARDIR.

ET VE KUYRUK TUZ İLE BİRLİKTE ZIRHTA KIYILIRAK KARIŞTIRILIR.KÜÇÜK PARÇALARA AYRILIR,EL SU İLE ISLATILARAK ŞİŞE TUTTURULUR.HARI GEÇMİŞ KÖMÜR ATEŞİN DE AYNI YÖNE ÇEVRİLEREK YAKMADAN PİŞİRİLİR.

TIRNAKLI TAZE EKMEK,PİŞMİŞ DOMATES,BİBER VE SOĞAN PİYAZI İLE SERVİS EDİLİR.


ACILI KIYMA KEBABI  

KIYMA KEBABI HAZIRLANIRKEN İÇERİSİNE ACI KIRMIZI TOZ BİBER KATILIR.

AYNI ŞEKİLDE PİŞİRİLEREK SERVİS EDİLİR.


SEBZELİ KIYMA KEBABI  

GAZİANTEP TE BAHAR AYLARIN DA YAPILAN ÖZEL BİR KIYMA KEBABIDIR.SEBZE YEŞİLLİK ANLAMIN DA KULLANILMAKTADIR.

KIYMA KEBABI ZIRHTA KIYILIRKEN İÇERİSİNE MAYDANOZ VE TAZE SARIMSAK KATILIR.KIYMA KEBABI GİBİ ŞİŞE SAPLANARAK HARI GEÇMİŞ KÖMÜR ATEŞİN DE YAKMADAN PİŞİRİLEREK AYNI ŞEKİLDE SERVİS EDİLİR.


BEYTİ KEBABI  


SARMA BEYTİ KEBABI  


EZMELİ KIYMA KEBABI  

KÖMÜRÜN HARI YÜKSEK İKEN DOMATESLER VE BİBER PİŞİRİLİR.KABUKLARI SOYULAN DOMATES ÇOK İNCE KIYILIR.ÜZERİNE İNCE KIYILMIŞ YEŞİL BİBER VE TUZ EKLENİR.MANGALDA PİŞİRİLEN KIYMA KEBAP ÜZERİNE ÇEKİLİR,KARABİBER EKİLEREK YANIN DA PİDE EKMEK,YEŞİL BİBER VE AYRAN İLE SERVİS EDİLİR


KUŞBAŞI KEBAP  

ANTEP TERBİYELİ KUŞBAŞI KEBAP DEMEK DAHA YERİN DE OLUR.

KUŞBAŞI ET,KUYRUK,DOMATES VE BİBER SALÇASI,TUZ,EZİLMİŞ KURU SARIMSAK VE TOZ KIRMIZI BİBER KATILARAK İYİCE KARIŞTIRILIR.BİRGÜN DOLAPTA VEYA SERİN YERDE DİNLENDİRİLİR.

MANGALIN BOYUNA GÖRE ŞİŞLERE ARAYA KUYRUK EKLEMEK KAYDI İLE SAPLANIR.HARI GEÇMİŞ KÖMÜR ATEŞİN DE AYNI YÖNE ÇEVRİLEREK YAKMADAN PİŞİRİLİR.TAZE PİDE EKMEK VE SOĞAN PİYAZI İLE SERVİS EDİLİR.


DÖVME KUŞBAŞI  


KÜŞNEME KEBAP  

KUZUNUN BONFİLE KISMIDIR.HER KUZUDA İKİ PARÇA BULUNUR,YAKLAŞIK 80 İLA 100 GR. ARASINDA GELİR.BÖBREK YATAĞININ ALT KISMINDA OLDUĞU İÇİN,İYİ BESLENMİŞ OLUP KUZUNUN EN YUMUŞAK,SİNİRSİZ VE EN LEZZETLİ YERİDİR.

KÜŞNEME;SADE PİŞİRİLİP TUZ VE KARABİBERLE YENİLDİĞİ GİBİ, ANTEP TERBİYELİ OLARAK TA PİŞİRİLİP SERVİS EDİLEBİLMEKTEDİR.


ET PİRZOLA  


ALİNAZİK  

ALİNAZİK (ALENAZİK) GAZİANTEP TE ÇEŞİTLİ ŞEKİLLER DE YAPILABİLMEKTEDİR.

GERÇEK OLANI KAVRULMUŞ OLAN YAĞLI VEYA YAĞSIZ ETİN YOĞURTLA KARIŞTIRILARAK ELDE EDİLEN PATLICAN SÖĞÜRMESİNİN ÜZERİNE DÖKÜLÜP YAĞDA KIDIRILMIŞ KIRMIZI BİBERLE SÜSLENMESİDİR.SÖĞÜŞ DOMATES,BİBER VE PİDE EKMEKLE SERVİS EDİLİR.

AYRICA YOĞURTLU SÖĞÜRMENİN ÜZERİNE MANGALDA PİŞİRİLMİŞ KIYMA VEYA KUŞBAŞI KEBABI ÇEKİLEREK; YAĞDA KIZDIRILMIŞ KIRMIZI BİBER VE KARABİBER ÜZERİNE GEZDİRİLEREK TE YAPILIR.AYNI ŞEKİLDE SERVİS EDİLİR.


EZMELİ KUŞBAŞI  

KÖMÜRÜN HARI YÜKSEK İKEN DOMATESLER VE BİBER PİŞİRİLİR.KABUKLARI SOYULAN DOMATES ÇOK İNCE KIYILIR.ÜZERİNE İNCE KIYILMIŞ YEŞİL BİBER VE TUZ EKLENİR.MANGALDA PİŞİRİLEN KUŞBAŞI KEBAP ÜZERİNE ÇEKİLİR,KARABİBER EKİLEREK YANIN DA PİDE EKMEK,YEŞİL BİBER VE AYRAN İLE SERVİS EDİLİR.


ACIOĞLU ÖZEL  

İSKENDER EKMEĞİ GİBİ DOĞRANIP FIRIN ATEŞİNDE NEMİ ALINMIŞ OLAN PİDELERİN ÜZERİNE SARIMSAKLI ILIK YOĞURT DÖKÜLÜR.KÖMÜR ATEŞİN DE PİŞİRİLEN ÇEŞİTLİ BAHARATLAR LA ZENGİNLEŞMİŞ KIYMA KEBABI ÜZERİNE ÇEKİLİR VE KIZGIN TEREYAĞ İÇERİSİNE KONULAN KIRMIZI TOZ BİBER İLE SÜSLENİR.YANIN DA PİŞMİŞ DOMATES VE BİBER İLE SERVİS EDİLİR.


Ana Sayfaya Dön

Yukarı Git